Historia

Tak to się zaczęło

Pomysł rejestracji fundacji zrodził się z pasji do sportu, a w szczególności piłki siatkowej, która towarzyszy większości z nas w zasadzie od dziecka. Miał wspomóc grupę kolegów z boiska, która po latach chciała powrócić na parkiet.

2017

Kumple z Boiska
Fundacja PROVOLLEY
VolleyClub Warszawa
Szkolenia dzieci i młodzieży
Akademia Sportu PROVOLLEY

Złoty medal MP 35+

Jak się okazało mimo wieku, serducho do gry pozostało to samo i po paru sezonach w czołówce polskich oldboyów ekipa PROVOLLEY VolleyClub Warszawa zdobyła w 2019r złoty medal na Mistrzostwach Polski ORLEN OLD BOYS w Kędzierzynie Koźlu w najmocniejszej kategorii 35+. Na kolejne trofea długo nie trzeba było czekać i jeszcze w tym samym roku VC przywiózł z European Masters Games Torino 2019.
W tym samym czasie fundacja rozpoczęła współpracę z klubami młodzieżowymi prowadzącymi szkolenia piłki siatkowej, wspierając ich w miarę możliwości finansowo, rozgrywając sparingi, czy angażując się w akcje charytatywne na rzecz kontuzjowanych młodych zawodników. Zwieńczeniem zaangażowania się w pracę z dziećmi było w 2021r. rozpoczęcie wakacyjnych szkoleń z piłki siatkowej plażowej w podwarszawskiej Zielonce.

POPULARYZACJA SPORTU
wśród dzieci i młodzieży

Siatkówka Plażowa

Inne Sporty Plażowe

Sporty Wodne

Sportowe wakacje

W ramach projektu Akademia Sportu PROVOLLEY i zachęcenia dzieci do uprawiania sportu w przerwie wakacyjnej na rozpoczęcie wakacji '22 przygotowaliśmy po raz pierwszy bardzo bogaty program aż 5ciu dni szkoleniowych łączących sporty plażowe, w szczególności siatkówkę plażową ze sportami wodnymi: windsurfing, żeglarstwo, piłka wodna. Uczestnicy zajęć zapoznali się również z podstawami bezpiecznego zachowania nad wodą oraz mieli okazję poćwiczyć elementy ratownictwa wodnego. Niesamowita atmosfera, uśmiechy na buziach podopiecznych to najlepsza inspiracja na kolejne edycje!